20-21 July 2017
Rutherford Appleton Laboratory
Europe/London timezone

Participant List

71 participants

First Name Last Name Affiliation
Adrian Bevan Queen Mary University of London
Alan Barr Oxford
Andreas Korn UCL
Andrew Mehta Liverpool University
Antonis Papanestis RAL - STFC
Armin Reichold Oxford University Physics and John Adams Institute
Ben Sauer Imperial College London
Chamkaur Ghag UCL
Cigdem Issever University of Oxford
Claire Shepherd-Themistocleous Rutherford Appleton Laboratory
Costas Andreopoulos University of Liverpool and STFC/RAL
Cristina Lazzeroni University of Birmingham
Daniela Bortoletto Oxford
Dave Charlton University of Birmingham
David Cerdeno IPPP, Durham University
david cockerill ral
David Newbold University of Bristol / Rutherford Appleton Laboratory
David Wark STFC Rutherford Appleton Laboratory
Fergus Wilson RAL/STFC
Francesca Di Lodovico Queen Mary University of London
Gavin Davies Imperial College London
Gavin Hesketh UCL
Glenn Christian John Adams Institute/University of Oxford
Helen Hayward University of Liverpool
Henning Flaecher University of Bristol
Ian Kenyon University of Birmingham
Ian Shipsey Oxford
Ian Tomalin STFC Rutherford-Appleton Lab.
Jeff Hartnell University of Sussex
Jim Brooke University of Bristol
Joel Goldstein University of Bristol
John Dainton University of Lancaster and Daresbury Laboratory
Joost Vossebeld University of Liverpool
Keith Ellis IPPP
Ken Long Imperial College London
Konstantinos Manolopoulos Rutherford Appleton Laboratory
Lars Eklund University of Glasgow
Mark Thomson University of Cambridge
Mark Williams University of Manchester
Matthew Wingate University of Cambridge
Max Klein University of Liverpool
Mika Vesterinen University of Oxford
Morgan Wascko Imperial College London
Neil Geddes STFC
Neville Harnew University of Oxford
Noah Fitch Imperial College London
Norman McCubbin RAL
Peter Ballett IPPP, Durham University
Peter Ratoff Cockcroft Institute
Peter Richardson CERN & IPPP
Phil Allport University of Birmingham
Philip Burrows John Adam Institute, Oxford University
Robert Thorne University College London
Roger Jones Lancaster University
Ruben Saakyan UCL
Ryan Nichol UCL
Simon Peeters University of Sussex
Sinead Farrington University of Warwick
Stefan Soldner-Rembold Manchester
Stefania Ricciardi STFC RAL
Stephen Haywood RAL
Steve Worm University of Birmingham
Steven Biller University of Oxford
Teppei Katori Queen Mary University of London
Themis Bowcock University of Liverpool
Tim Gershon University of Warwick
Tony Weidberg Oxford University
Veronique Boisvert Royal Holloway University of London
Victoria Martin University of Edinburgh
William Griffith University of Sussex
Yorck Ramachers University of Warwick