16-17 July 2018
Rutherford Appleton Laboratory
Europe/London timezone

Participant List

101 participants

First Name Last Name Affiliation
Aidan Robson University of Glasgow
Albert Baker
Alexander Belyaev University of Southampton & Rutherford Appleton Laboratory
Alfons Weber University of Oxford & STFC/RAL
Amber Vater STFC
Ben Gayther
Chamkaur Ghag UCL
Chris Damerell RAL/Oxford U
Chris Hays Oxford University
Christine Davies University of Glasgow
Claire Gwenlan
Claire Shepherd-Themistocleous RAL
Clark Griffith University of Sussex
Costas Andreopoulos University of Liverpool and STFC/RAL
Craig Buttar University of Glasgow
Dan Tovey University of Sheffield
Daniela Bortoletto Oxford
Darren Price University of Manchester (GB)
Dave Charlton Birmingham
David Newbold University of Bristol / Rutherford Appleton Laboratory
David Sankey
David Waters University College London
Davide Costanzo Sheffield
Evgueni Goudzovski University of Birmingham
Franz Muheim University of Edinburgh
Gabriel Facini UCL
Gary Barker Warwick
Gavin Davies Imperial College London (GB)
Gavin Hesketh UCL
Giles Barr Oxford
Hanne Gadeberg STFC - UKRI
Hans Kraus University of Oxford
Harald Fox Lancaster University
Helen O'Keeffe Lancaster University
Henning Flaecher University of Bristol (GB)
Henrique Araujo Imperial College London
Ian Kenyon Birmingham University
Jeanne Wilson QMUL
Jim Brooke University of Bristol (GB)
Joanne Cole Brunel University London
Joel Goldstein University of Bristol (GB)
John Baines STFC Rutherford Appleton Laboratory
Jon Coleman Liverpool
Joost Vossebeld University of Liverpool
Justin Evans University of Manchester
Keith Ellis IPPP
Konstantinos Manolopoulos Rutherford Appleton Laboratory
Konstantinos Petridis
Kristian Harder STFC RAL
Lars Eklund University of Glasgow
Liam Nagle-Cocco UCL
Mark Owen The University of Glasgow
Mark Thomson STFC - UKRI
Matthew Kenzie University of Cambridge
Matthew Malek University of Sheffield
Max Klein The University of Liverpool
Mika Vesterinen Oxford
Mitesh Patel Imperial College London
Monica D'Onofrio The University of Liverpool
Monika Wielers RAL - STFC
Morgan Wascko Imperial College London
Neil McCauley Liverpool
Nicholas Wardle Imperial College London
Nick Evans University of Southampton
Nicola Neophytou University of Manchester
Paul dauncey Imperial College London
Paul Newman University of Birmingham
Pawel Majewski STFC/RAL
Pedro Teixeira-Dias RHUL - Royal Holloway, Univ. of London
Peter Ratoff Lancaster University
Phil Allport Birmingham
Philip Burrows Oxford University
Rachel Reynolds STFC
Richard Nickerson The Queen's College
Roger Jones Dr
Ruben Saakyan UCL
Ryan Nichol UCL
Sarah Malik Imperial College London
Sarah Verth STFC - UKRI
Simon Peeters University of Sussex
Sinead Farrington Warwick
Sneha Malde University of Oxford (GB)
stefania ricciardi STFC RAL
Stephen Gibson JAI at Royal Holloway
Stephen Haywood STFC RAL
Steve Worm University of Birmingham
Steven Boyd University of Warwick
Stewart Martin-Haugh STFC Rutherford Appleton Laboratory (UKRI)
Terry Wyatt University of Manchester
Themis Bowcock The University of Liverpool
Thomas Williams STFC RAL
Timothy Gershon University of Warwick (GB)
Tony Medland STFC
Tony Weidberg Oxford
Ulrik Egede Imperial College London
Uta Klein The University of Liverpool
Veronique Boisvert Royal Holloway University of London
WEIMIN SONG RAL
Yanyan Gao Liverpool
Yorck Ramachers University of Warwick
Yoshi Uchida Imperial College London