9-11 November 2020
Europe/London timezone

Participant List

165 participants

First Name Last Name Affiliation
Abbey Waldron Imperial College London
Alex Martyniuk UCL
Alex Webber-Date University of Liverpool
Alexander Lenz Siegen
Alexey Petrov Wayne State University
Alice Reed Rutherford Appleton Laboratory
Andreas Korn UCL
Andrew Carroll University of Liverpool
Andrew Casey Royal Holloway, University of London
Anh Nguyen University of Edinburgh
Animesh Datta University of Warwick
Anna David UCL
Antonis Papanestis STFC - RAL
Basabendu Barman IIT, Guwahati
Benjamin Pecjak IPPP Durham
Bernard Cooper University of Glasgow
Billy Ford University of Southampton
Chamkaur Ghag UCL
Chris Damerell RAL
Christopher Culver University of Liverpool
Christopher McCabe KCL
Ciara Byers University of Southampton
Claire Shepherd-Themistocleous RAL
Daniel Swinnock University of Warwick
Daniela Bortoletto University of Oxford
Darren Price University of Manchester
Dave Charlton University of Birmingham (GB)
david miller UCL (retired)
David Newbold STFC Rutherford Appleton Laboratory
David Petyt Rutherford Appleton Laboratory
David Schaich University of Liverpool
David Waters UCL
Denis Martynov University of Birmingham
Diego Blas KCL
Dmitry Zmeev Lancaster University
Dondu Sahin University of Bristol
Ed Daw The University of Sheffield
Elizabeth Leason University of Edinburgh
Elliot Bentine Oxford
Elliot Leader Imperial College Lodon
Elliot Leader Imperial College London
Emmanuel Olaiya Rutherford Appleton Laboratory
Fergus Wilson STFC RAL
Fiona Alder University College London
Francesca Chadha-Day Durham University
Francisco Martínez López University of Southampton
Frank Deppisch UCL
Gavin Hesketh UCL
Gedminas Elertas University of Liverpool
Giacomo Marocco Oxford university
Giovanni Barontini University of Birmingham
Graham Van Goffrier University College London
Gurpreet Singh Chahal IPPP Durham University and Imperial College London
Hannah Banks University of Cambridge
Harald Fox Lancaster University
Harri Waltari Rutherford Appleton Laboratory
Hartmut Grote Cardiff University
Iacopo Vivarelli University of Sussex
Ian Bailey Lancaster University / Cockcroft Institute of Accelerator Science and Technology
Ian Shipsey Oxford University
Ian Tomalin STFC RAL
Ivana Hristova STFC Rutherford Appleton Laboratory
Ivonne Zavala Swansea University
Jack Ringwood University of Liverpool
Jacob Linacre STFC RAL
James Alvey King's College London
James Boyd CERN
James Canning UCL HEP
Jeremiah Mitchell University of Cambridge
Jim Brooke University of Bristol
Jocelyn Monroe Royal Holloway, University of London
Joe Davies Queen Mary University of London
Johannes Noller University of Cambridge
John Ellis King's College London
Jon Coleman Univerity of Liverpool
Jon Goldwin University of Birmingham
Jonathan Flynn University of Southampton
Jonathan Gosling UCL
Jonathan Prance Lancaster University
Joost Vossebeld University of Liverpool
Josh McFayden University of Sussex
Julie Kirk RAL
Keith Ellis IPPP
Kimberly Palladino Oxford University
Konstantinos Manolopoulos Rutherford Appleton Laboratory
Laura Kormos Lancaster University
Leonardo Badurina King's College London
Leonie Hawkins University of Liverpool
Liliana Teodorescu Brunel University
Louis Lyons Imperial College (GB) and Oxford (GB)
Manuel Morales University of Cambridge
Mark Hindmarsh University of Sussex/University of Helsinki
Mark Hodgkinson University of Sheffield
Matthew McCullough CERN
Maurice Zeuner University of Cambridge
Mei-Li Holmberg University of Bristol/RAL
Melissa Yexley Lancaster University
Michael Soughton University of Sussex
Michael Thompson Lancaster University
Miguel D. Campos King's College London
Mingee Chung University of Birmingham
Mohammad Hassan Hassanshahi Imperial College London
Monika Wielers RAL - STFC
Nader Khonji University of Sussex
Nashwan Sabti KCL
Neil Geddes STFC
Nikolaos Rompotis University of Liverpool (UK)
Oliver Buchmueller Imperial College London
Oliver Gould University of Nottingham
Paolo Beltrame University College London
Patrick Bolton UCL
Paul Kyberd Brunel University
Paul Newman Birmingham
Paul Swallow University of Birmingham (GB)
Peter Barker University College London
Peter Bussey University of Glasgow
Peter Williams Daresbury Laboratory
Petri Heikkinen Royal Holloway, University of London
Philip Burrows john Adams Institute, Oxford University
Pulkit Kukreja SGTB Khalsa College, University of Delhi
Raja Nandakumar STFC Rutherford Appleton Laboratory
Richard Haley Lancaster University
Robert Hadfield University of Glasgow
Robert James UCL
Robin Middleton STFC - Rutherford Appleton Laboratory
Rory Harris STFC
Ruben Saakyan UCL
Ryan Moodie Durham University
Sahil Ugale Mithibai College of Arts, Chauhan Institute Of Science And Amrutben Jivanlal College Of Commerce And Economics, University of Mumbai
Sam Hindley University of Liverpool
Samaya Nissanke GRAPPA, University of Amsterdam
Sameer Sheorey King’s College London
Samuli Autti Lancaster University
Sebastien Rettie UCL
Sergey Balashov Rutherford Appleton Laboratory
Sergey Burdin University of Liverpool
shreya banerjee The Tiffin Girls’ School
Shubhani Jain University of Southampton
Silke Weinfurtner The University of Nottingham
Silvia Pascoli Durham University
Sinead Farrington University of Edinburgh
Sophie Renner SISSA
Stafford Withington University of Cambridge
Stefania Ricciardi STFC RAL
Stephen Hogan UCL
Stephen West Royal Holloway, University of London
Steven Worm DESY / Birmingham
Stewart Martin-Haugh STFC RAL
Stuart Reid University of Strathclyde
Subir Sarkar University of Oxford
Tailin Zhu Imperial College London
Thomas Ackernley University of Liverpool (GB)
Thomas Reis Rutherford Appleton Laboratory
Tiffany Harte University of Cambridge
Tim Adye RAL
Tom Goffrey University of Warwick
Val Gibson University of Cambridge
Valery Khoze IPPP, Durham University
Wendy Gray IPPP Durham University
Wenna Pei University College London (UCL)
Will Turner University of Liverpool
Xavier Calmet University of Sussex
Xavier Rojas Royal Holloway University of London
Xintong Su University of Cambridge
Zhong Zhang UCL