Nov 22 – 24, 2021
Europe/London timezone

Participant List

80 participants

First Name Last Name Affiliation
Adrian Bevan QMUL
Alex Keshavarzi University of Manchester
Alon Faraggi University of Liverpool
Andreas Crivellin UZH & PSI
Andreas Juettner CERN/University of Southampton
Anne-Christine Davis University of Cambridge
Ansh Bhatnagar IPPP, Durham University
Antonios Papanestis STFC - RAL
Ben Allanach University of Cambridge
Carl Gwilliam University of Liverpool
Charles Badger King's College London
Charlotte Cooke University of Bristol & STFC - RAL
Chris Damerell RAL
Chris Hays Oxford University
Christoph Englert University of Glasgow
Christopher Berry University of Glasgow
Claudia Alvarez Garcia University of Manchester
Claudio Severi University of Manchester
Conner Roberts University of Manchester
Daniel Winterbottom Imperial College London
Daniela Bortoletto University of Oxford
David Marsh King's College London
David Miller University College London - Retired
David Petyt Rutherford Appleton Laboratory
David Schaich University of Liverpool
Djuna Croon Durham University
Dorian Amaral IPPP, Durham University
Ed Hardy University of Liverpool
Elliot Leader Imperial College London
Eloy de Jong King's College London
Eram Rizvi Queen Mary University of London
Gabriel Facini UCL
Gedminas Elertas University of Liverpool
Gowri Kurup University of Oxford
Guangyu Xu Durham University
Hannah Banks University of Cambridge
Iacopo Vivarelli University of Sussex
Ian Kenyon Birmingham University
Ivana Hristova STFC
Jacob Linacre STFC RAL
Jocelyn Monroe Royal Holloway, University of London
John Ellis King's College london
Jonathon Coleman University of Liverpool
Ken Bell RAL
Konstantinos Petridis University of Bristol
Kristian Harder RAL
Leonardo Badurina King's College London
Leonie Hawkins University of Liverpool
Louis Hamaide King's College London
Marcella Bona Queen Mary University of London
Marion Thomas University of Manchester
Mark Hodgkinson University Sheffield
Mark Lancaster University of Manchester
Michael Spannowsky IPPP, Durham University
Mika Vesterinen University of Warwick
Mohammad Hassanshahi Imperial College London
Monika Wielers STFC - RAL
Nikolaos Kouvatsos King's College London
Oleg Brandt Cambridge University
Oliver Gould University of Nottingham
Orlando Villalobos Baillie The University of Birmingham
Peter Ratoff Lancaster University & Cockcroft Institute
Philip Burrows Oxford University
Raja Nandakumar STFC
Roden Derveni Imperial college london
Ryan Moodie IPPP, Durham University
Sel YC Zhou University of Cambridge
Sinead Farrington University of Edinburgh
Stefania Ricciardi Science and Technology Facilities Council STFC (GB)
Stephen Burke STFC
Stephen Gibson Royal Holloway University of London
Subir Sarkar University of Oxford
Tanja Hinderer Utrecht University
Tim Adye RAL
Val Gibson University of Cambridge
Valeri Khoze IPPP, Durham University
Valya Khoze IPPP Durham
William Barter Imperial College London
William Murray STFC-RAL / Warwick
Zhong Zhang UCL